Jak vyprat a vysušit

Pračky zvládnou až 48 kg prádla naráz

Blíží se Vánoce nebo Velikonoce? Vrátili jste právě s celou rodinou z dovolené? Nebo jen chcete, aby celý váš šatník vypadal jako nový? Žádný problém. Můžete využít několik strojů najednou. Naše pračky zvládnou za 40 minut až neuvěřitelných 48 kg prádla. V našich prádelnách jsou k dispozici menší pračky na 10 kg a větší pračky s kapacitou až 18 kg. Ani se sušením se nemusíte trápit, můžete využít velké sušičky až na 21 kg anebo menší na 14 kg.

Nechcete doma trávit dlouhé hodiny praním, sušením a žehlením vašeho prádla ani utrácet spoustu peněz za čistírnu? Zvolte samoobslužnou prádelnu Speed Queen. Praní u nás je jednoduché, rychlé a profesionální. Ušetříte tak peníze i čas. Hodinu na praní a sušení vašeho prádla můžete navíc strávit surfováním na internetu – nabízíme vám WiFi zdarma. 

Jak vyprat jednoduše a profesionálně během 40 minut

 • Vyberte pračku podle množství prádla (10 kg nebo 18 kg).
 • Vložte špinavé prádlo do pračky.
  • Doporučujeme jej roztřídit na tmavé/barevné a světlé/bílé. Zkontrolujte, že v kapsách nevyperete svůj oblíbený telefon, klíče od domu nebo třeba papírový kapesník.
 • Po zavření dvířek pračky zvolte program a vhodnou teplotu praní.
 • Vložte české mince (5 Kč, 10 Kč, 20 Kč nebo 50 Kč) nebo žetony. Obojí lze libovolně kombinovat.
  • České bankovky lze rozměnit v měničce přímo v samoobslužné prádelně Speed Queen
  • Pozor, měnička bankovku nerozmění, smění vám ji celou za žetony.
 • Zmáčkněte tlačítko START.
  • Zhruba 40minutový prací cyklus se začíná odpočítávat.
  • Během praní nelze pračku otevírat, dvířka jsou zablokovaná.
 • Zvuk ohlásí konec praní a na displeji pračky se objeví nápis DOOR. Dvířka se automaticky odblokují.
 • Otevřete dvířka a vyndejte vyprané prádlo.
V našich pračkách je nastavena maximální teplota praní na 60°C. Programy 90°C a 60°C jsou identické.

Jak rychle vysušit své prádlo

Vyprat prádlo za 40 minut, pak jej mokré odvézt domů a hodiny jej sušit na prádelních šňůrách? To nedává smysl. I tady pro vás má veřejná prádelna Speed Queen řešení. Vaše prádlo vysuší kvalitně a hlavně rychle naše profesionální stroje. 

 • Mokré prádlo vložte do zvolené sušičky.
  • Pro prádlo z 10 kg pračky použijte sušičku velikosti 14 kg. Pro prádlo z pračky velikosti 18 kg použijte sušičku velikosti 21 kg.
 • Vložte české mince (5 Kč, 10 Kč, 20 Kč nebo 50 Kč) nebo žetony. Sušení je možné nastavit po 15 minutách. Žetony si můžete rozměnit v měničce bankovek.
 • Zmáčkněte tlačítko START. Program se automaticky spustí, po skončení cyklu se sušička vypne.
 • Otevřete dvířka a vyndejte suché a krásně nadýchané prádlo. Pokud jsou některé kusy stále vlhké, nastavte sušičku na další sušící cyklus (15 minut).

Doba sušení závisí na množství prádla a druhu textilie. Pro optimální výsledek sušení doporučujeme sušit 20 až 30 minut.

Nadýchané prádlo, novější vzhled

 • Chcete si odnést opravdu suché a nadýchané prádlo? Při sušení raději vždy zvolte sušičku s větším objemem, než je množství vašeho prádla. Jedině tak má dostatek prostoru při sušení, které bude zároveň šetrnější k vašemu oblečení.
 • Sušení v profesionálních strojích prádelny Speed Queen nabízí řadu výhod. Naše sušičky nejenže uvedou vaše prádlo do původního stavu, ale zároveň také sbírají přebytečné žmolky z textilií. Prádlo tak působí novějším a svěžím dojmem. A co víc, na žehlení můžete téměř zapomenout. Většina oblečení je po vysušení krásně rovná, žehlička tak může zůstat na svém místě, což vám šetří nejen čas, ale i peníze.
 • Hodina vašeho času, kterou navíc můžete strávit surfováním na WiFi zdarma, a vaše prádlo je díky prádelně Speed Queen čisté a suché, jenom si jej obléct. Nestojí to za to?

Podívejte se na fotografie z našich prádelen a posuďte, jak příjemné prostředí jsme pro vás vytvořili.

Provozní řád samoobslužné prádelny

 1. Uživatel se před praním/sušením seznámí s pravidly obsluhy užívaného zařízení. V případě, že potřebuje bližší vysvětlení, může se telefonicky, nebo osobně obrátit na provozovatele.
 2. Uživatel je povinen dodržovat obecné zásady praní a sušení prádla. Perte světlé prádlo odděleně od barevného, dodržujte doporučené teploty (praní i sušení) uvedené na štítku textilu a vždy zvolte program s odpovídající teplotou.
 3. Provozovatel nenese odpovědnost za škody způsobené nesprávným použitím jednotlivých zařízení.
 4. Pračky jsou nastaveny na praní běžně znečištěného prádla. Pro dosažení odstranění skvrn doporučujeme použít vlastní prostředky určené k odstranění konkrétních nečistot v doporučeném dávkování a užití. Odstranění skvrn z textilu provozovatel nemůže garantovat.
 5. V pracích strojích je zakázáno prát silně znečištěné prádlo mastnotami, chemickými produkty, hořlavými produkty, nebo hmotnými částicemi (přilepená omítka apod.), prádlo s připevněnými ostrými předměty. Prádlo potrhané, nebo rozpárané pere a suší uživatel na vlastní riziko.
 6. Osoba pověřená provozovatelem má právo kontroly prádla vkládaného do praček a právo odmítnout prádlo nevhodné k praní v tomto zařízení.
 7. Uživatel je povinen v prostoru samoobslužné prádelny udržovat pořádek a chovat se tak, aby nedocházelo k omezení prostoru ostatních uživatelů a prostoru okolo zařízení. Pro přenesení vypraného prádla do sušičů jsou k dispozici šedé koše. Pro manipulaci s čistým prádlem jsou určeny skládací stoly.
 8. Děti nesmí samostatně pobíhat po provozovně a pohybovat se v blízkosti strojů.
 9. V celé provozovně je zakázáno kouření a konzumace alkoholických nápojů.
 10. Do provozovny je zakázáno vodit zvířata.
 11. Pro pomoc při řešení vzniklých nepředpokládaných situací (zdravotních, technických, nebo jiných) neprodleně kontaktujte provozovatele.
 12. V případě nebezpečí, poruchy zařízení nebo požáru použijte nouzový vypínač.
 13. Daňový doklad je možné vystavit po předchozí dohodě s provozovatelem.

Provozní řád je platný od 1. ledna 2014